Listwy przypodłogowe białe, kolumny, rozety – chciałoby się mieć je wszystkie, ale jak nie przesadzić ze sztukaterią? Osoby, które spotkały się z tą wyjątkową formą zdobienia wnętrz, mogą mieć problem z odpowiedzią na to pytanie. Nic dziwnego, kiedy odkrywa się nieskończone bogactwo sztukaterii, trudno zachować zdrowy rozsądek. A to właśnie zdrowego rozsądku i umiaru potrzeba najbardziej, by świetne, stylowe rozwiązanie nie zamieniło się w „kicz”. Oto kilka porad, które pomogą nie popełnić tego błędu.
Listwy przypodłogowe białe od czego zacząć?
Etap, od którego należy zacząć zmianę wystroju wnętrz, to planowanie tego jakie listwy przypodłogowe białe wybrać. Jeśli nie korzystamy z porad profesjonalnego projektanta, będzie
potrzeba trochę czasu i zaangażowania. Na początek trzeba wymierzyć mieszkanie i przenieść szkic na papier lub do programu graficznego, zachowując odpowiednie proporcje. Umiejętność pracy w środowiskach graficznych 3D na pewno ułatwi zadanie, ale i bez tego można poradzić sobie zupełnie nieźle. Następnie na szkice należy nałożyć listwy przypodłogowe drewniane. W przypadku, gdy plan wykonujemy w wersji papierowej, można wyciąć dekoracje z kartonu i nanosić je na kartkę w poszukiwaniu najlepszych połączeń i układów. Warto również dokonywać wstępnych odrysów na ścianach. W ten sposób najszybciej wykryjemy ewentualne problemy i upewnimy się, że to, co kreowało się w naszej wyobraźni, będzie równie dobrze wyglądać w rzeczywistości.
Listwy przypodłogowe mdf porady ekspertów
Czy zasięgnięcie porady u ekspertów to konieczność przy montażu listwy przypodłogowe białe? Wszystko zależy od tego, na co chcemy się zdecydować. W przypadku prostych instalacji (listwy sufitowe czy podłogowe) w zwyczajnych pomieszczeniach taka pomoc prawdopodobnie okażę się zbędna. Inaczej jest przy nietypowych powierzchniach, które wymagają dedykowanych rozwiązań. Na szczęście niektóre profesjonalne firmy oferują wykonanie elementów sztukaterii według indywidualnego wzoru. Taką możliwość daje np. producent Decorsystem. Wystarczy przesłać podglądowy rysunek techniczny wraz z wymiarami drogą mailową, by w ciągu dwóch dni otrzymać gotowy projekt. Dobrze też skorzystać z narzędzi, które dysponuje firma, w przypadku montażu sztukaterii elewacyjnej. Specjaliści z Decorsystem w niedługim czasie mogą stworzyć kompletną wizualizację elewacji ze sztukaterią dla każdego budynku.
Listwy przypodłogowe białe w małych pomieszczeniach
Posiadacze przestronnych, wysokich mieszkań nie znają tego problemu, za to ze listwy przypodłogowe białe w niskich pomieszczeniach przesadzić nie trudno. Dlaczego? Nie ma co ukrywać, że dość masywne, styropianowe elementy mogą optycznie zmniejszać rozmiary pomieszczeń. Jeśli nasze mieszkanie posiada dodatkowo nieduży metraż, zarówno domownicy, jak i goście mogą czuć się w nim przytłoczeni. Osoby urządzające takie wnętrza muszą więc zachować dodatkową ostrożność. Nawet najpiękniejsze elementy (listwy przypodłogowe, kopuły czy kinkiety) i ich stylowe połączenia mogą wcale nie wyglądać dobrze. Jednak pełnej swobody działania nie mają także mieszkańcy wysokich przestrzeni. Jak większość współczesnych ludzi, oni także na pewno otaczają się wieloma nowoczesnymi sprzętami i przedmiotami. Muszą więc zadbać o to, by te nie wyglądały w mieszkaniu jak przeniesione do niego z innej epoki. Balans, równowaga i umiar zalecane są każdemu!